Na vysokých, vyšších i středních školách se zkouší především písemnou formou. Studenti odevzdávají diplomové, bakalářské, seminární a semestrální práce. Během studia k tomu ještě píší referáty, testy a odborné i populárně-naučné články.

Internetová platforma Diplomcity.cz proto poskytuje placenou službu, která studium ulehčuje. Lze si u ní objednat jakoukoliv písemnou práci od „diplomky“ po „seminárku“. Nabízí jejich vypracování v humanitních i technických oborech.

Kompletní diplomová nebo bakalářská práce stojí od šestnácti tisíc korun výše. Vstupní testy na vysokou školu přijdou na dva tisíce korun a referáty na tisícovku. Ceny ostatních publikací se pohybují v těchto finančních mantinelech.

Lidé nebo umělá inteligence?

„Naším cílem je pomáhat studentům dosáhnout jejich akademických cílů s kvalitními a originálními pracemi,“ deklaruje společnost Diplom City na svém webu.

Jak se školství mění doslova expresním tempem, mimoděk ukazují její experti. Dělají vlastně podobnou činnost jako umělá inteligence. Stačí zadat téma a základní údaje, které má text obsahovat, a za pár dní ho má student svázaný v pevných deskách pro zkušební komisi.

Student je tedy ušetřen práce, která není příliš invenční, a může se věnovat kreativní činnosti, případně dalšímu studiu. Psát dlouhé smysluplné texty totiž nemá příliš mnoho společného se znalostmi, které nabyl během studie svého oboru. Spisovatel, editor nebo rešeršista umí jinou práci, než budoucí magistr, inženýr či bakalář.

Ovšem aby klienti společnosti Diplom City prošli zkouškami, které souvisí s jejich diplomovou či bakalářskou prací, je důležité, aby její obsah pořádně znali a orientovali se ve vystudovaném oboru. Může se totiž stát, že profesionální editor dobře odvede svoji práci, ale student si ji ani nepřečte. To samozřejmě každá zkušební komise odhalí už během prvních pár otázek.

Anonymita a diskrétnost

Diplom City píše na zakázku diplomové a bakalářské práce, semestrální práce i seminární práce, referáty, články, eseje a mnoho dalšího již patnáct let. Objednávky a také platby přijímá e-mailem nebo přes formulář na svém webu. Práce odevzdává svým klientům v tištěné podobě. Platí se polovina předem a polovina po dodání.

Společnost zachovává u svých klientů diskrétnost a anonymitu. Je to pochopitelné, protože jak Diplomcity, tak umělá inteligence se pohybují na hraně praxe, kterou je školství ochotné akceptovat. Je jisté, že časem to bude zcela normální, ale zatím se s tím mnozí pedagogové ještě nesžili.

Bakalářská a diplomová práce. FOTO: Karnetcopy

Písemné studentské práce

Diplomová práce ukončuje inženýrské či magisterské studium na vysoké škole univerzitního typu. Její napsání a obhájení je součástí státní závěrečné zkoušky. Doporučená délka textu je přibližně 60 normostran.

Bakalářská práce ukončuje bakalářské studium na vysoké či vyšší škole. Její napsání a obhájení je součástí státní závěrečné zkoušky. Doporučená délka textu je okolo 40 normostran.

Semestrální práce a někdy též ročníková práce na vysokých školách se píše jako doplněk zkoušky po absolvování semestru či ročníku vybraného předmětu. Student v ní zpracovává konkrétní téma s využitím teoretických znalostí nabytých při studiu. Formu a délku určuje vyučující nebo školní pravidla.

Seminární práce shrnuje znalosti studentů středních, vyšších či vysokých škol na vybrané téma, které se svými pedagogy probírali. Slouží jako zkouška, zda studenti o oboru dokáží samostatně přemýšlet a formulovat myšlenky. Formu a délku určují vyučující. Mnohdy na jedné práci spolupracuje více lidí.

Referát na vysoké škole je obvykle shrnutí nejdůležitějších informací vybraných z více publikací. Na střední a vyšší škole se pod pojmem referát rozumí spíše abstrakt neboli výtah z jednoho díla. Referáty jsou určené nejen ke čtení, ale též k přednesení ostatním studentům, případně k následné diskusi.

Odborný článek je součástí publikační činnosti, která je podmínkou pro výuku na vysokých školách. Studenti proto dostávají za úkol psát různé druhy článků, aby si ověřili, jaká je jejich vhodná forma a především obsah. Nejprestižnější články píší vědci pro impaktované časopisy, kde informují celosvětovou vědeckou komunitu o svých poznatcích. Jejich texty procházejí přísnou a nezávislou editací jiných vědců. Další odborné časopisy mají nároky nižší. Píší se ovšem i populárně-naučné či vysloveně zpravodajské texty do veřejně dostupných médií, aby studenti a jejich školy propagovali či objasňovali svoji práci. Zvláštním způsobem se píší také články do české či cizojazyčné verze encyklopedie Wikipedia.

Test ověřuje úroveň znalostí studentů v různých fázích výuky od vstupu na školu či univerzitu až po její ukončení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..