Hospodaření v lese je tématem nově otevřené Lesnické naučné stezky Klobouček. Na tabulích mohou turisté sledovat současné lesnické hospodaření a také jeho historii navázanou na brdskou přírodou.

Lesnická naučná stezka Klobouček. FOTO: VLS

Naučnou stezku připravily společně Chráněná krajinná oblast Brdy a Vojenské lesy a statky. Trasa měří 7 kilometrů. Nabízí 12 zastavení a občerstvení u 4 lesních studánek.

Schody na Klobouček. FOTO: VLS

Začíná v Obecnici na odstavném parkovišti a vede okolo vodní nádrže Octárna na skalnatý vrch Klobouček (705 m n.m.) a zpět. Vycházkovým tempem trvá celá cesta přibližně 2:30 hodiny.

Skály na Kloboučku. FOTO: Kuba Turek

„Pro rodiny s malými dětmi či pro fyzicky méně zdatné návštěvníky nabízí stezka malou variantu zkratkou mezi zastavením č. 4 a 8,“ nabízí tiskový mluvčí Vojenských lesů Jan Sotona. „Kratší verze měří jen 4,5 kilometru.“

Zleva: ředitel divize Hořovice Petr Švadlena a vedoucí lesní správy Obecnice Václav Pernegr. FOTO: VLS

Cesta vede mimořádně cennými lesními porosty. „Lokalita pod Kloboučkem je tvořena lesy s relativně přirozenou dřevinnou skladbou – lesy, které jsou věkově i prostorově rozmanité. Jde o vlajkovou loď cílového stavu, ke kterému v našem lesním hospodaření na Brdech směřujeme,“ uvedl při slavnostním otevření Lesnické naučné stezky Klobouček ředitel hořovické divize Vojenských lesů a statků Hořovice Petr Švadlena.

Klobouček (705 m n.m.) FOTO: Kuba Turek
Lesnická naučná stezka Klobouček. FOTO: VLS
Informační panel na naučné stezce. FOTO: VLS
Skalní formace na Kloboučku v Brdech. FOTO: Kuba Turek
Novou naučnou lesnickou stezku na Klobouček si nejprve prošly školní děti z vedlejší Obecnice. FOTO: VLS


Zobrazit místo Turistika na větší

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..