Trampský přístřešek shořel mezi Rejkovicemi a Lhotkou, tedy na pomezí okresů Beroun a Příbram. Požár byl nahlášen hasičům v pondělí 29. března odpoledne.

K události byly vyslány jednotky profesionálních hasičů z Hořovic a Berouna, kterým vyjely na pomoc jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Hostomice, Lhotka a Lochovice. Poplach byl vyhlášen i dobrovolné jednotce Komárov, která na své zbrojnici držela zálohu za hořovickou stanici.

Jednotka Lhotka s cisternou CAS 32 T 148 byla na místě za 16 minut. V obtížnému terénu bylo možné k požáru dojet pouze touto cisternou na podvozku Tatra 148, velitelským vozidlem Ford Ranger a čtyřkolkami CanAm ze stanice Beroun. Ostatní vozidla musela zastavit kilometr od místa požáru. Další tatrovka z Hostomic byla připravena v obci Lhotka, ale nakonec využita nebyla.

Požár trampského přístřešku u Rejkovic. FOTO: Hasiči Středočeského kraje

Po celou dobu zásahu probíhalo vyhledávání ohnisek pomocí termokamery. Po dohašení požáru a kontrole požářiště byly v 18 hodin hasební práce ukončeny a hasičské jednotky se vrátily na své základny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..