Kytín cyklobus Brdy

Plzeňský kraj omezil desítky autobusových spojů kvůli epidemii koronaviru. Jezdí málo pasažérů a zároveň se kraji nedostává peněz na ztrátovou dopravu. Část autobusů jezdí jen na zavolání. Část je zrušena kvůli souběhu s železniční tratí.

Zrušené a omezené spoje najdete na webu krajského organizátora veřejné dopravy Poved.

Autobusy jezdí na telefon

Novinkou v jízdních řádech je symbol telefonu. Označuje autobusové spoje, které přijedou jen na předchozí objednávku. Cestující o ně musejí požádat přes zvláštní telefon nebo na webu, případně to oznámit řidiči autobusu na předchozím spoji.

Telefonické objednávky na čísle 378 035 477 je možné provádět denně 6-18 h, nejdříve 48 hodin předem, nejpozději 30 minut před vyjetím spoje z výchozí zastávky. Víkendové spoje je nutné objednat do 18 h posledního předcházejícího pracovního dne. Systém objednávek je popsán na webu Integrované dopravy Plzeňského kraje.

Autobusy na objednávku nejsou v Evropě žádnou novinkou. Jezdí za normální jízdné tam, kde je doprava mizivá, ale potřebná. Dopravce ušetří za pohonné hmoty a zároveň je zajištěna dopravní obsluha, pokud ji obyvatelé potřebují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..