Skautskou hájovnu Na Dědku zničil ve čtvrtek 4. července požár. Základna kompletně vyhořela. Spáleniště bude zapotřebí zbourat a základnu postavit znovu. Skauti z Rožmitálu pod Třemšínem vyslali prosbu o pomoc s dodatkem, že se snaží hájovnu obnovit a ne hledat bič na viníka.

Ubytovna pro skauty a turistické oddíly

Hájovna Na Dědku sloužila jako ubytovna pro skauty a jiné turistické oddíly. Dění v době požáru sledoval a zaznamenal reportér ze serveru Příbram.cz. Celou reportáž včetně fotogalerie si můžete přečíst na zde.

Skautské středisko Rožmitál pod Třemšínem na svůj Facebook vyvěsilo následující zprávu: „Vážení skauti, rodiče, kamarádi, musíme se smířit s ním, že naše milovaná hájovna Na Dědku dnes shořela. Hájovna byla tou dobou pronajatá a není na místě svádět na někoho vinu. Prosíme vás tímto, abyste ani tak vy nečinili.

O děti bylo ihned dobře postaráno a nikomu se nic nestalo. Děkujeme všem, kteří se jakýmkoliv způsobem zapojili do hašení hájovny a následné pomoci.“

Příčinou požáru byly řízky

Hájovna vyhořela nešťastnou náhodou při smažení řízků. Tábory na místě pokračují při průběžném úklidu spáleniště díky rychlé brigádě, kdy bylo zřízeno nouzové zázemí. V současné chvíli probíhá dohadování se s pojišťovnou. Prvotní odhady jsou dle vyjádření rožmitálských skautů v řádech milionů korun.

Za dva dny bylo na crowdfundingovém serveru Darujme.cz vybráno téměř 200 % požadované částky (100 000 Kč), a tak byla částka navýšena na 1 milion korun. Za 4 dny od spuštění kampaně se podařilo vybrat přibližně polovinu této částky.

Jak podpořit obnovu Hájenky Na Dědku

Finančně lze obnovu hájovny Na Dědku podpořit do 17. 9. 2019 na adrese http://nadedku.jdem.cz 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..